Konkursa „Mums pieder debesis 2014” finālisti gatavojas noslēguma cīņai par galveno balvu

Š.g. 27. aprīlī noslēdzās tiešsaistes balsošana vietnē Mumspiederdebesis.lv, kur atbalstītāji varēja nodot balsis par jauniešu konkursam „Mums pieder debesis 2014” iesniegtajiem darbiem. Rezultātā pēc skatītāju un žūrijas apvienotā vērtējuma atlasīti 11 dalībnieki, kuri jau šo sestdien - 10. maijā tiksies klātienē konkursa erudīcijas fināla pasākumā un sacentīsies par galveno balvu – dalību Starptautiskajā kosmosa nometnē ASV, Alabamas pavalstī.

Skatītāju balsojumā šī gada favorīts zēnu kategorijā ir Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēknis Jānis Miķelis Akmentiņš (4211 balsis), kurš savā iesūtītajā video „Es astronauts” filozofiskā un mazliet noslēpumainā veidā apcer dzīvi Visumā un tepat uz Zemes.  Meiteņu kategorijā visvairāk balsu (3281 balsis) ieguva Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolniece Kitija Kuduma ar video, kas tapis Liepājas ielās, „pastaigājoties” kopā ar Imanuēlu Kantu un Mazo Princi.

Savukārt Žūrijas vērtējumā favorīts puišu konkurencē ir Kārlis Kristaps Lodziņš (Rīgas Angļu ģimnāzija), kurš savā video stāstīja par astronauta sarežģīto izglītības un sagatavošanās ceļu, un Zane Ozoliņa (Rīgas Valsts 3.ģimnāzija) meiteņu konkurencē, kura savā video uzfilmēja un pierādīja atbilstību striktajām prasībām, lai pēc gadiem kļūtu par Latvijas pirmo astronauti.

Tomēr par galveno balvu varēs sacensties visi 11 finālisti.

Kopumā par visiem konkursam iesniegtajiem video atdotas 15 171 balsis, kas kopā ar žūrijas vērtējumu noteica tos dalībniekus, kuri š.g. 10.maijā piedalīsies konkursa trešajā fināla kārtā – erudīcijas fināla pasākumā privātskolas „Patnis” telpās, Gregora ielā 13a, Rīgā. Erudīcijas fināla pasākumā plānotas 3 disciplīnas, kuru ietvaros tiks pārbaudītas jauniešu zināšanas, erudīcija, attapība un loģiskā domāšana. Finālā tiks noskaidroti tie divi jaunieši – viens zēns un viena meitene – kuri šī gada jūlijā dosies uz Starptautisko kosmosa nometni ASV (SpaceCamp), Hantsvile pilsētā, Alabamas pavalstī.

Konkursa finālistu vidū ir: Estere Savicka (Rīgas Dizaina un Mākslas Vidusskola), Karīna Elīze Jātniece (Rīgas 54. Vidusskola), Anna Regīna Knoka (Rīgas Franču licejs), Oskars Raudiņš (Rīgas Valsts tehnikums), Renārs Jukšs (Daugavpils 12. Vidusskola), Vitālijs Šaverda (PIKC Rīgas Valsts tehnikums) un Arturs Rušmans (Daugavpils 12. Vidusskola).

Ar konkursa rezultātiem un iesniegtajiem darbiem iespējams iepazīties konkursa mājas lapā: www.mumspiederdebesis.lv


Seko mums:
draugiem.lv/mumspiederdebesis
facebook.com/mumspiederdebesis
twitter.com/debesis2014


Konkursu atbalsta: Draugiem.lv, Ventspils Augstskola, Ilustrētā zinātne, Chaula.TV, StarSpace, Skrīveru Saldumi, Aspasia un Kursors.lv.

Konkurss tiek finansēts projekta "Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares attīstība 2012-2015" ietvaros, kas īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu. (Projekta Nr. KAP-2.3.2.3.0/12/01/015, Līguma Nr. L-KAP-12-0006).

 

Jautājumu gadījumā sazināties ar:
Dina Dāvida,
VATP Kosmosa tehnoloģiju klastera mārketinga speciāliste
E-pasts: dina.davida@vatp.lv
Mobilais tālrunis: +371 26708681