Konkursam „Mums pieder debesis” jubilejas gads – meklējam jaunus dalībniekus

Jau piekto gadu pēc kārtas Ventspils Augsto tehnoloģiju parks rīko konkursu „Mums pieder debesis”. Konkursa uzvarētājiem, diviem 15 līdz 18 gadus veciem jauniešiem (vienai meitenei un vienam puisim) būs iespēja piepildīt savu sapni un doties uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), lai izbaudītu neaizmirstamu piedzīvojumu un gūtu jaunas zināšanas, pieredzi un emocijas starptautiskā kosmosa nometnē jauniešiem International SPACE CAMP® Kosmosa un raķešu centrā, Alabamā (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama). Arī šogad, jau piekto gadu, konkurss norisināsies un kļūst tikai interesantāks!

Visus interesentus aicinām apmeklēt šī gada konkursa atklāšanas pasākumu š.g. 26. februārī plkst.10.40, kurā piedalīsies iepriekšējo gadu nometnes dalībnieks Pauls Irbins – vienīgais latvietis, kas iekļauts programmā „MarsOne”, ES mājas 2. stāva konferenču zālē, Rīgā, Aspazijas bulvārī.

Šī gada konkursa dalībniekiem ir jāuzfilmē līdz 10 minūšu garš videomateriāls par tēmu „Es – astronauts”, realizējot visdažādākās radošās idejas par un ap astronauta dzīvi. Reģistrēties dalībai konkursam un iesūtīt savu videomateriālu iespējams no 2014. gada 26. februāra līdz 11. aprīlim (termiņs pagarināts).

Šogad konkursa uzvarētāji tiks izvēlēti 3 kārtās – atbilstība administratīvajiem kritērijiem, skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums, kā arī fināla erudīcijas pasākums, kur piedalīsies 12 finālisti (6 meitenes un 6 puiši).


Lai iesniegtu savu Konkursa Darbu, seko 4 vienkāršiem soļiem:

1. solis Izlasi Konkursa „Mums pieder debesis 2014” nolikumu un galvenais – uzzini vērtēšanas kritērijus, pēc kuriem tevi vērtēs žūrija, kā arī parūpējies, lai tu nepārkāp autortiesību nosacījumus.

2. solis Uzfilmē līdz 10 min. garu videomateriālu par tēmu „Es - astronauts”, kurā pastāsti jebko, kas tevi interesē par un ap astronauta dzīvi, darbu vai piedzīvojumiem. Iesniedzamajam videomateriālam nav žanra ierobežojumu un tas var būt piem., animācija (multfilma), mākslas vai dokumentāls video, bilžu galerija ar komentāriem vai bez u.tml. Saglabā video kādā no noteiktajiem formātiem, kurus var pavairot!

3. solis Uzfilmēto videomateriālu kopā ar Liecības kopiju (ieskenētā vai fotografētā veidā) augšupielādē vietnē www.failiem.lv vai kādā citā failu apmaiņas vietnē.

4. solis Atver un aizpildi Konkursa „Mums pieder debesis 2014” Reģistrācijas anketu, kurā iekopē www.failiem.lv (vai citas failu apmaiņas vietnes) saiti, un piespied pogu „SUBMIT”. Atceries: visai sniegtajai informācijai jābūt patiesai!

Ja kaut ko nesaproti vai šaubies, nesatraucies un droši sazinies ar konkursa organizatora pārstāvi Dinu Dāvidu!

Atceries! Termiņš, līdz kuram tev jāiesniedz Konkursa darbs ir 11. aprīlis, plkst. 23:59.


Sīkāka informācija par Konkursa darbu atlasi pieejama Konkursa NOLIKUMĀ!
Vairāk par AUTORTIESĪBĀM un VĒRTĒŠANAS KRITĒRIJIEM lasi šeit

REĢISTRĀCIJAS ANKETA pieejama šeit

Viens no konkursa „Mums pieder debesis 2014” mērķiem ir veicināt jaunieši interesi par inženierzinātņu apguvi un izdarīt izvēli par labu augsto tehnoloģiju specializācijai, kā arī mudināt jauniešus izvēlēties karjeru kosmosa tehnoloģiju nozarē.

Kosmosa nometne International SPACE CAMP® ir unikāla vieta, kurā konkursa „Mums pieder debesis 2014” uzvarētāji aizraujošā veidā varēs iepazīt kosmosa vēsturi, zinātni, tehnoloģijas, robotiku, kā arī izklaidēties un satikt jauniešus no visas pasaules.

Informācija sagatavota projekta "Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares attīstība 2012-2015" ietvaros, kas īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu. (Projekta Nr. KAP-2.3.2.3.0/12/01/015, Līguma Nr. L-KAP-12-0006)

Jautājumu gadījumā sazināties ar:
Dina Dāvida
VATP Kosmosa tehnoloģiju klastera mārketinga speciāliste
E-pasts: dina.davida@vatp.lv
Mobilais tālrunis: +371 26708681