Uzvarētāji

2013. gada uzvarētāji
 

 

Paula Bloma
Rīgas Celtniecības koledžas vidusskola

Paulas sagatavotais konkursa darbs "Raidījums GalaxyTV" skatītāju un žūrijas kopvērtējumā ieguva 3670 balsis, stabili izvirzoties vadībā. Savā darbā Paula centusies skatītājiem parādīt, kāda, pēc viņas domām, 2050.gadā varētu būt Latvija. Paula pareģo, ka Latvija arī nākotnē būs viena no zaļākajām pasaules valstīm, veiksmīgi attīstīstoties arī kosmosa tehnoloģiju jomā!
Meitene neslēpj, ka jau no bērnības interesējusies par zvaigznēm, kosmosu un cilvēka lomu tajā.

Paulas konkursa darbs aplūkojams šeit!
 

 

 Rinalds Bērziņš
Gulbenes novada valsts ģimnāzija

Rinalds konkursam iesniedza video, kurā oriģinālā un interesantā veidā parāda, kāds varētu izskatīties pirmais latviešu kosmosa kuģis. Rinalds savu kosmosa kuģa maketu aptuveni 2m augstumā veidoja no pavisam neparasta materiāla - sniega. Neparastais video guva plašu atbalstu skatītāju vidū, un deva iespēju Rinaldam izbaudīt piedzīvojumus Space Camp.
 

Rinalda darbu aicinām apskatīt šeit!
 

2011. gada uzvarētāji

 

Raimonds Munčs
Daugavpils Valsts ģimnāzija

Raimonds sagatavotais konkursa darbs "Pastiepju roku debesīs" skatītāju pārsteidz nesagatavotu. Tomēr, žūrija tieši šo video atzina par pašu spilgtāko un tieši Raimonda dziesmu varēja nodungot arī pēc vairāku stundu pārtraukuma. Video arī atspoguļo to, uz ko aicina pats konkurss - Latvijas jauniešiem atklāt un parādīt visus savus talantus.
Savā pieteikumā Raimods raksta, ka kosmoss viņu vienmēr ir aizrāvis un spējis iedvesmot. Mēs, konkursa organizatori, ceram, ka ASV kosmosa nometne paveiks tieši to!

Raimonds konkursa darbs aplūkojams šeit!
Un te darba tapšanas aizkadri!

 


Annija Korpa
Rīgas Angļu ģimnāzija

Amerika ir Annijas sapņu zeme. Uzzinot par konkursu, meitene nolēma nekavējoties sākt strādāt pie konkursa darba - ēkas maketa ar nosaukumu "Kosmoss-skrāpis". Annija darba gatavošanai veltīja vairāk kā mēnesi un ne velti; žūriju neatstāja vienaldzīgu ne tikai fakts, ka konkursam iesniegts ēkas makets (šāda veida darbs līdz šim vēl nebija ticis saņemts), bet arī tas, ka darba sagatavošanā nenoliedzami ieguldīts daudz laika un radošas izdomas.
Annija savā pieteikumā konkursam raksta, ka nometnē ļoti vēlas satikt dažādus cilvēkus no visas pasaules. Viņa cer, ka nometne raisīs vēl dziļāku interesi par dabas zinībām, ar kurām meitene, iespējams, saistīs savus nākotnes plānus.

Annijas darbu aicinām apskatīt šeit!

2011. gada uzvarētāji

 


Rūdolfs Blaumanis
Valmieras Valsts ģimnāzija

Par iespēju piedalīties konkursā, Rūdolfs uzzināja portālā draugiem.lv. Tā kā Rūdolfs mācas klasē ar datorzinību novirzienu, un video montāža viņam padodas, tad puisis nolēma taisīt video par saules sistēmu. Konkursam Rūdolfs iesūtīja video Neparastā saules sistēma, kas sastāv no zīmējumiem un faktiem par katru no planētām. Puisis atklāj, ka vēlas piedalīties starptautiskajā nometnē, lai iegūtu iespēju papildināt zināšanas par astronomiju, dažādām modernajām tehnoloģijām, kā arī izveidotu draudzīgas attiecības ar sava vecuma domubiedriem. Nākotnes plāni Rūdolfam vēl nav skaidri, bet viņš atzīst, ka noteikti interesējas par iespējām studēt kosmosa tehnoloģiju jomā.

Rūdolfa Blaumaņa darbs

 

 


Laura Līce
Brocēnu vidusskola

Par konkursu Laura uzzināja skolā jau pērn, bet šogad saņēma drosmi un piedalījās konkursā. Meitene konkursam sagatavoja albumu „Kosmosa galerija” gan ar interesantiem faktiem par kosmosu, gan 29 pašas gleznojumiem. Kad mamma grasījās mest ārā vecos albumus, Laurai radās ideja, ka varētu izveidot albumu ar gleznām, kas saistītas ar kosmosu. Unikālā ideja un pūliņi vainagojās panākumiem. Kā pamatojumu vēlmei piedalīties starptautiskajā nometnē jauniešiem ASV Kosmosa un raķešu centrā, meitene minēja to, ka vēlas vairāk uzzināt par kosmosu, paplašināt redzesloku, iegūt pieredzi un iepazīties ar vienaudžiem, kam ir līdzīgas intereses. Laura nenoliedz, ka turpmāko nākotni varētu saistīt ar kosmosa jomu.         
                                 
Lauras Līces darbs

2010. gada uzvarētāji

 


Anna Cirmane
Jelgavas Valsts ģimnāzija

Anna konkursam bija sagatavojusi spēli „Ieskaties debesīs dziļāk, starp zvaigznēm…”. Spēle ietver plašu informāciju par Saules sistēmas katru planētu, par tās klimatu, sastāvu, pavadoņiem, kā arī par interesantiem faktiem saistībā ar šo planētu. Uzvarētāja izveidojusi interesantu un māksliniecisku spēles dizainu. Kā pamatojumu vēlmei piedalīties starptautiskajā nometnē jauniešiem ASV Kosmosa un raķešu centrā Anna minēja to, ka jau pašā bērnībā viņas sapnis bija kļūt par astronauti un tāds tas ir vēl joprojām.

Anna Cirmanes darbs

 


Aleksejs Sazonovs
Rīgas Klasiskā ģimnāzija

Aleksejs konkursam iesniedza sevis paša izstrādātu pētniecisku darbu „Attēlu atpazīšanas algoritmu un datormetožu izmantošana astronomisko objektu klasifikācijā”. Aleksejs cer, ka viņa izstrādātais darbs ļaus tuvoties vienas no, viņaprāt, svarīgāko astronomijas problēmu atrisināšanai, t.i. galaktiku evolūcijas procesa izprašanai. Pētījuma laikā Aleksejs sazinājās arī ar zinātniekiem no Beļģijas, lai adaptētu attēlu klasificēšanas datoru metodi astronomijas problēmu atrisināšanai, un iegūtā metode tika izmantota galaktiku attēlu datu bāzes izveidei.

Alekseja Sazonova darbs